Upp upp and away

Nu skiner solen igen, sa det ar ju tur. Har missat oversvammningarna sa det ar ju ocksa himlans tur. Har ar det typ torka.

Igar var vi ute och kollade in stallet sen gick vi ut och tog nagra ol.

Idag har vi gatt till ett vatten fall, det blev sa att vi fram och tillbaka gick 1 mil, det blir mkt motion har, ar som varsta treeking Bea =)

Har blivit en hejare pa att kora pa vanster sida ocksa. Idag ska vi nog ta en grill pa balkongen, maste ju passa pa, man vet ju aldrig nar vi kommer fa bo sa har fint igen.

Ta det lugnt dar hemma i halkan.

Kramar Bea

About Beatrice Lundström 90 artiklar
Hejsan! Har presic kommit hem från Indien. Allt är så lugnt här hemma. Så känns som man bara vill springa runt i cirklar, är rastlös... Fast ska nog inte springa runt i cirklar för då tror nog folk man är galen. Men på måndag börjar jobbet, så då blir det väll ordning och reda.

1 kommentar påUpp upp and away

Svara till