det regnar ibland, och det ar stralande sol och hett da och da. lite sma jobbigt vader, jag som vill ha sol hela tiden ju. men har legat vid lagunen idag med. det ar harligt, och vattnet ar ju sa varmt!
det kom nya folk till rummet nu. d dryga tyskarna har akt, skont. d som kom nu ar fran irland, och har varit ute och seglat, det hade varit valdigt gungigt.
alla som kommer fran seglingen sager sa. det gor att jag kanner att d ar bra att jag inte ska ut pa nan seglings tur. jag vill inte bli sjosjuk.
ska ta nat att ata nu, lite hungrig, gick precis fran lagunen, d kom lite regn igen, men d ar fortfarande varmt ute! man gar i linne och kjol, eller nu har jag mina nya billabong shorts pa mig, lite langre. dom ar sa skona, och snygga saklart.
hoppas alla ni dar hemma har det bra, och hoppas d ar riktigt varmt nu i var till jag kommer hem.
kram kram pa er!
Svara till
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar.