Borjar kannas lite som att det mest ar lite final kvar av resan nu. Med resa till Bangkok och att dar fixa med pass och grejer kommer ju att ta lite tid med.
Men nu ar vi iaf i Khao Lak, och kom hit igar. Allt har varit bra. Phi Phi var trevligt, och det kandes nastan lite som att man akte ”hemifran” nar man sa hejda till killarna fran Rolling Stoned och deras Alandska vanner och flickvanner. Men sa ar det ju nar man reser. Nar man borjat kanna sig hemma sa ar det dags att dra vidare.
Bor nu iaf pa ett helt nybyggt stalle med riktigt trevligt folk som har det. Nybyggda ar val iofs de flesta stallen har i Khao Lak, men detta ar alldeles nybyggt. Ar ganska imponerande att dom lyckats bygga upp nagot sa fort igen. Visst har det gatt drygt 2 ar, men det syns inte mycket alls. Troligtvis sa ar det sjukt olikt hur det var innan, men for mig som inte varit har tidigare sa ar det nastan som vilket stalle som helst.
Ska val ut och kolla lite mer sen for vi har ju inte hunnit med sa mycket har an.
Snallt av alla att erbjuda er att hjalpa till, men tror inte det ar sa mycket ni kan gora darifran.
Pengar ar inga problem, sa det ar bara passet som ska fixas. Resten far jag greja nar jag kommer hem.
Bamse Linnea och Janne ar pa stranden nu, och Berra ar kvar pa rummet. Hon hade lite ont i huvudet sa hon ville vila lite. Ar nog bara jag som klarat mig helt fran sadana saker. Hade iofs bakrus en dag nar vi var ute och fiskade, men det var val ganska sjalvforvallat… Kommer man hem vid fyra fem, och ska upp atta nio sa blir det val sa att man far sta ut med lite illamaende, men det gick over ganska snabbt.
Det var nog allt jag hade att saga denna gangen, sa hoppas ni har det bra dar hemma, for det har iaf jag.
Hej hej!!
Svara till
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar.