Varmt i oknen..

Igarkvall kom vi till Yuma. Troligtvis det varmaste stallet pa jorden, kanns det som just nu iaf. Det sags att 49 grader inte ar helt ovanligt pa sommaren.

Bibliotekstanten har tyckte lite synd om oss, att vi kom hit till hennes Yuma nar det ar som varmast.

Jag borjar sakna Inka lite grann nu. Men Alex gor ett bra jobb i att spela hennes roll med att gora nosavtryck pa insidan av rutorna i bilen o slicka mig i oronen pa mornarna.

Vi akte genom en riktig oken igar! Sag mexikos sandyner ocksa, och en granspatrull som sag riktigt farlig ut. Vi har ocksa sett bevis pa att det KAN regna i oknen. Det bade regnade och askade nar vi narmade oss gransen till Arizona. Till o med blixtrarna ar storre har en hemma. i USA ar allt STORT.

About Rebecca 57 artiklar
Flygledarstuderande norrländska alltid på väg bort, eller är det mot något kanske? Något nytt och spännande.

1 kommentar påVarmt i oknen..

Svara till