Nu ær vi på Lamu! Æntligen! Jag møtte Thea i Mombasa och vi åkte hit. Thea ær en jættesøt tjej som har god humor. Vi har varit på Manda beach och grillat. Det var otroligt mysigt. Jag skall lægga ut bilder, jag vet att jag har lovat innan, men jag hann inte innan jag åkte från Nariobi, før det bra internettet hade inte kommit. Men vi hade en romantisk middag på stranden och en promenad i solnedgången på stranden;) Hehe, fantastiskt! Grabbarna var underbara och lagade super mat! Idag har jag varit dålig och spytt, men nu mår jag lite bættre. Vi gick med Mariam till sjukhuset(Shees fru), hon har fått lunginflamation, och 8 månader gravid. Så vi håller tummarna hær før att hon skall må bættre snart!
Imorgon skall vi førsøka komma oss till stranden, vi planerar också att kanske åka till en ø och sova på stranden en natt. Skall bli underbart. Det ær fint att vara ensam litegrann, kænna lite som jag gjorde førr.
Jag skriver inte så mycket nu, før jag sitter hær med Thea, Kjersti och Mats och pratar lite:) Dom bor hær med oss i huset:)
Hoppas ni har det bra, hittills vet jag bara att det ær Jenny som læser, før ingen annan skriver ju kommentarer… Gør gærna det!! I høger spalt kan ni skriva!!!;)
Svara till
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar.