Framme i Nha Trang

vi kom till nha trang tidigt pa morgonen och blev upplockade vid hallplatsen och korda till golden hotel som vi bokat. det var ett lite lyxigare hotell an de tidigare vi bott pa men vi ville lyxa till det lite nar vi skulle vara pa beachen. det var ju anda bara 15 dollar per natt. sa inte sa dyrt anda for ett trestjarnigt hotell.
trots att vi var valdigt tidiga (typ vid 7-tiden) behovde vi inte vanta pa rummet utan vi fick tillgang till den med en gang. det kallar jag service!
vi packade upp och duschade snabbt. och sen gick vi ner for att fa i oss lite frukost. sen var det dags for beachen.
det var inte sa varmt tyckte vi och det blaste en hel del och det var inte sa mkt folk heller. dessutom somnade vi bagge till da och da pga for lite somn. nar vi val kom hem sag vi hur branda vi hade blivit!
vi hade ju bara smorjt in oss innan vi gick till stranden och pga att det inte kandes sa varmt trodde vi inte att det var ngn fara. och man e ju girig och vill ha farg fort! fi fi!!!
pa kvallen gick vi till en amerikansk (!) restaurang och kakade dar. vi bestallde biljetter till saigon (for att vara ute i god tid for en gangs skull) och utflykten nha phu.

About Adela Hamzic 28 artiklar
Ska resa till Vietnam och Cambodia 24:jan.

1 kommentar påFramme i Nha Trang

Svara till