Hej!
Ja nu har jag gjort mina rastaflator som jag ville. Det korkade var att vi ska ta dykcert nasta vecka sa det lar bli lagom kul med den dar drakten pa sig. Men jag kunde inte lata bli att gora dem eftersom det bara kostade 280 kr, visste inte om jag skulle passa i det men eftersom det var sa billigt sa fick det bara eller brista. Vet inte om jag ska gora nya precis tills jag kommer hem eller klippa mig. Ja klippa mig maste jag sa smaningom gora nar jag tar ut dem har, for ens egna har som sticker ut klipper dem ju bara av, sa haret lar vara lagom hackigt. Men men nu sitter dem dar. Dam har bara smallt ihop topparna nertill men inte sa skitbra, inte sa det haller tva manader, sa jag kopte svarta gummisnoddar som Jenni ska fa roa sig med att hjalpa mig satta i. Dem sa att det skulle ta tva timmar, satte mig i stolen runt tio pa kvallen, kom darifran strax innan tva pa natten, eftersom stolarna med ryggstod var upptagna av andra sa fick jag sitta pa en vanlig jakla pall i typ 3 timmar, snacka om att jag fick ont i ryggen, speciellt nar man maste halla emot nar dem flatar. Jaha mamma vad tycker du da, du som undrade om det passade pa en tjej? Natt jag ska gora om tills jag kommer hem? Jaja har inte ens haft dem ett dygn sa vi far se hur jobbigt jag tycker att det ar. Men har faktiskt fatt en massa komplimanger av folk nar jag gatt runt att dem tyckte dem var snygga.
Nu ar klcokan strax efter 11 och vi har precis atit fruktsallad med yoghurt och musli. Idag aker vi vidare till hur det nu stavas, Koh Pangnan, jaja ostkusten iallafall.
Bussen gar klockan 6 sa vi har ca 7 timmar till att spendera har. Bussresan tar 11 timmar och baten over ca 3 timmar, sa vi har ju att gora. Sen har jag kopt en till jattebuddha som jag maste slapa pa:) men den ar i fin, den ar i sten, brun, jag har ju en smal buddha, den jag har nu ar den tjocka buddhan, ja eller ”happy buddha” som den heter har, lycklig och tjock:)
Na nu orkar jag inte sitta har mer, vad jag ska gora nu vet jag dock inte, ga ut och titta pa alla dessa grejer man sett ett antal ganger. Tankte ringa Linda, men klockan hemnma ar ju bara strax efter fem pa morgonen sa det ar nog inte sa lagligt, sa far vanta med det.
Men vi hors en annan dag!
Kram Emma
Svara till
Du måste vara inloggad för att skriva en kommentar.