20 ar idag!

Har i Boracay vaknar jag upp varje morgon och tar en ”Banana Shake” mums!

I fredags var det utgang till Cocomangas, trots min risiga mage sa kom jag over det och hade en riktigt trevlig kvall. Jag dansade som en riktig konung, en lejonhane, alla avgudade mej..nee riktigt sa var det inte men det ar sa nara verkligheten man kan beskriva det med ord. Traffade en trevlig svensk tjej dar ocksa som vi sallskapar med har.

Pa lordagen vaknade vi tidigt, stretchade vaderna och gick och solade pa morgonkvisten. Solade lite for lange sa gick tillbaka till rummet som en salt krafta, men jag smorjade in mej varsamt med After sun, sa det blev helt okej.
Tog en tupplur fore vi skulle vidare pa kvallen, men vaknade upp med feber, sa gick till sangs igen medan parne sjong och forfestade ensam. Vaknade efter 2 timmar och sa var man med igen woohoo!
Den har kvallen gick vi till stallet bredvid Cocomangas, det var jag, parne, therese, fotograferna paul, G-boii(haha) och hans tre assistenter som var ganget igar. Alla fotograferna trodde vi var tillsammans och tyckte att jag sag ut som en mordare haha annars var dom trevliga.

20 AR!!
Vaknade upp idag till vad som inte annat kan beskrivas som kraksang, parne harklar fram enstaka ord med stangda ogon ur sangen ”Har den aran”!
Sen bjod personalen pa bananacake med chokladsas till frukost=)
Med tunga steg gick vi in till centrum for att se pa CockFight! Det ar tva inoljade killar som gar in i en liten ring… haha skoja. Det var en riktigt intressant och brutal sport. Det hela borjar med att tranarna till tupparna faster stora knivar pa deras ben, hetsar upp dom genom att andra tuppar biter pa dom, tar in insatser fran publiken for att sedan slappa los tupparna i ringen. Matchen varar mellan 10 sekunder till 2 minuter dar forloraren moter doden och fors till grillen, for att sedan bli snacks till publiken..helt sjukt!

Aja, nu ska jag fortsatta fira min fodelsedag! Hipp Hipp Guu-rraa

Lagger in bilder och skriver mer imorrn! Skont och se mycket kommentarer, det uppskattas!

1 kommentar på20 ar idag!

Svara till