Liten kortis bara.

Jag har forsokt ladda upp lite bilder men uppkopplingen har ar pa tok for langsam. Det kommer mer bilder nar jag hittar ett battre internetcafe.
Lite sista minuten andringar i reseplanerna bara. Jag hade ju tankt dra till Chonqing idag. Det blir inte sa utan jag drar langre soderut till Kunming istallet. Det fins mer att se och gora dar plus att mojligheterna att dra till de platser jag vill ar battre dar. Taget gar kl 19.00 ikvall och kommer fram 14.30 imorgon. Sa nasta gang vi hors blir det fran en ny plats. Till dess ha det bra.
Yo-Han.

About Johan Forsmark 45 artiklar
Rastlös kille i de övre ungdomsåren :) med ett stort intresse för resande. Jag gjorde en klassisk backpacka-runt-jorden-tur 2001-2002. Det dröjde inte mer än någon månad efter hemkomst innan jag började spara pengar och planera inför nästa resa. Långresa nummer två kom som en 30-årspressent till mig själv och var en nio månaders luff genom Asien. Detta med målet att inte lyfta fötterna från landbacken i princip hela vägen från Stockholm till Indiens sydligaste spets. Avslutade med att besöka ett av mina drömmars mål, Borneo. Nu är äntligen nästa långresa bokad å klar. I Januari 2010 så lyfter jag och min likadeles rese-älskande flickvän mot Buenos Aires för en tre månaders luff genom Sydamerika.

1 kommentar påLiten kortis bara.

Svara till