Idag var jag pa steve irwins zoo, de var riktigt roligt den var valdigt stor och de fanns stora djur, de hade ju saklart aven en krokodil show, aven om de ju inte ar steve som haller i dem langre eftersom han e dod.
Dar fick jag aven se kangrur, eller man fick umgas med dem, de hoppade runt fritt och man fick bade mata dem och klappa dem osv. En kangru unge greptag i min arm:D de finns kort pa de for jag bad en ta kort pa oss bagge 2 nar han greppade tag i min arm. Vet dock inte varfor han gjorde det… men dem var sota iaf:D
Man fick aven klappa en pyton orm, de gjorde jag oxa, de var inte alls sa slajmiga som jag trodde att den skulle vara. Man fick klappa krokodilbebisar med, dem var stenharda verkligen.
Man fick klappa koala bjornarna oxa, eller vissa av dem (dem som sov).
De var iaf riktigt roligt dar, och jag hade massa rabbat typ 14dollar (80kr ungefar) for att jag studerar.
Vadret idag har inte vart sa himlabra, de har varit mulet hela dagen. Nastan de var soligt en liten stund.
Man tanker inte pa midsommar nar de inte firas har nere..
Bassman jag har inte sett nagra pingviner, utom de som fanns pa aquarium, men de finns vall en chans att de hander i Juli nar jag aker ner till Melbourne igen.
Grattis på födelsedagen
önskar Morfar Arne
Grattis lilla Stefan önskar Mormor
Hipp hipp hurra för Stefan idag! Hälsningar kusin Sofie.
Happy birthday to you Happy birthday to you Happy birthday
dear stefan happy birthday to you.
Kram familjen Larsson!!
Grattis Stefan på 24 års dagen.. ha en trevlig fortsatt semester
Hälsningar Sebbe
Grattis på födelsedagen önskar
Britt