Hej,
Nu e det fredag har och det var nagra dagar sedan det uppdaterades har.
Denna veckas 4 forsta dagar har endast bestatt av tennis, har hunnit se spelare som Serena Willians, Maria Sharapova, Marat Safin med flera, Men hojdarmatchen denna vecka var att se Jonas Bjorkman mot Roger Federer inne pa Rod Laver Arena, maktigt!
Hade egentligen ingen biljett in dit men fore matchen gick vi runt och fragade om nan ville sajla biljetten men en kille och hans polare var riktigt schyssta mot mig, de gick forst in bada 2 sen tog den ena den andres biljett och kom ut och slappte in mig :)))
Igar var jag inne pa Vodaphone arena och kollade pa Maria Sharapova och hon var helt i en klass for sig, vann forsta set med 6-0 🙂
Idag har jag, guran, per och hanna gyrt en bil och akt great ocean road till Port Campbell och sedan hem till Melbourne igen. De var riktigt vackert landskap att aka i och vi avslutade med att se de 12 apostlarna. Testade aven att kora bilen och de gick fint trots vanstertrafiken 🙂 Hoppas man haller sig pa ratt sida nar man kommer hem sen 🙂
Snart e de dags att dra och kaka samt ga till hostlet och tvatta lite, ratt daligt med rena klader nu 🙁
Imorrn kvall e de tennisparty for svenska fans har och aven en del av spelarna brukar tydligen komma sa de ser vi fram emot som en bra avslutning pa denna resa!
Ha de gott dar hemma, pa tisdag gor vi er sallskap hemma i stormen 🙁
Kul att läsa allt 🙂 Undrar när ni kommer hem, är det på tisdag? Vilken tid landar ni ungefär, vet ni det? Här hemma har det kommit en hel del snö! Ha det så bra nu sista dagarna!