Brasilien - Pantanal - hur boka?
Ska åka runt i Brasilien och kommer bland annat göra ett stopp i Cuiabá och vill åka ut på en guidingtur i Pantanal på 1, max 2 nätter. Nån som vet om det går att göra så korta turer? Kan man boka dem på plats eller i Cuiabá eller bör man göra det hemifrån? Känns så himla osäkert att göra det hemifrån, plus att man inte riktigt vet kvaliteten... NÅgra tips?
Du behover absolut inte oroa dig over inte kunna hitta ngt val framma i Brasilien. Dom har miljoner forsaljare over allt som erbjuder alla slags tripper du kan onska. Nastan sa att det blir jobbigt faktiskt.
Jag håller helt och hållet med Johan. Du kommer inte att ha några problem att boka på plats. Känns nästan som det är det bästa sättet! Ha det jätte bäst i Brasilien, det är mitt favorit land!
Låter bra, så slipper jag tänka mer på det förrän jag kommer dit :) Tack för svar!