Boende i Natal, Pipa o Olinda

Halloj, Jag kommer att vara i Pipa över jul, men vet inte var jag skall bo. Vill givetvis att det skall vara bra och billigt. Och eftersom det är över jul misstänker jag att det är ett måste att boka i förväg. Tips om boende i Natal och Olinda är oxå av intresse! Och en följd fråga, hur långt är det (i busstimmar) mellan Pipa och Recife? Kostar? Alla tips mottages tacksamt!

Hej Jessica, Det tar ca 4 timmar mellan Recife o Natal, det kostar ca 40,00 Reais ca 150:- SEK Sen undrar jag, har du hört talas om Praia do Francês? i Alagoas? ca 270 km från Recife? det blir nog mycket biligare än Natal och är minst lika bra eller tom bätre. vikingblue.com bilder från praia do Francës Har du flera frågor kan du höra av dig. MVH Brasse brasse_@hotmail.com

Mer om Sydamerika

Upplevelser

Inför resan

Äventyrsresor

Upptäck Iguassu
Få en kick med andra resande som inte är rädda att testa något nytt. Ni startar äventyret i Buenos Aires och sedan fortsätter resan till imponerande Iguassu-fallen därefter flyger ni till Sao Paolo och slutar festen i Rio.
$2649
Småvägar och högland i Peru
Upplev Perus högland utanför de vanliga områdena och se fantastiska bergslandskap och avlägsna städer få turister besöker. Res till Cusco genom lokala byar och möt kulturen i Peru. Klättra den legendariska Inkaleden till Machu Picchu.
$1444
Southern cross - Lima till Rio
Från Nazcalinjerna i Perus öken till stranden i Ipanema sträcker sig denna 45-dagars resa med stora möjligheter för äventyr. Denna resan erbjuder en mix av aktiviteter men även tid för över för att upptäcka på egen hand.
$5906

Artiklar om Sydamerika