Bat till Rurrenabaque?
hej, Ar det nagon som har akt bat till Rurre och isf hur var det och hur gick ni till vaga? Har sett att det finns att kopa turer pa sagarnaga-gatan (for turister) men andra alternativ, finns det? Tack pa forhand Sofie
Det gar buss ocksa...inte den bekvamaste historian men en upplevelse...LP beskriver det som dodens vag! (om jag inte misstar mig helt) Har ingen koll pa ngt om bat dit! Jag tog bussen fran La Paz. Da gick det dessutom flyg fran La Paz ocksa! Lycka till!
Tack Joel. Jag vet att det gar buss dit men den tar 20 timmar, flyg tar 45 minuter men jag hade velat ha natt mellanting som en bat t.ex. pa 10 timmar. :) Jag gor nya efterforskningar.
Kolla framför allt vilken väg som går snabbast, jag tror det är stor skillnad i tid om du åker båt medströms... Så kan man ju flyga den andra vägen om man tänkt sig t/r.