Rum ledigt i Buenos Aires från och med nu

Jag fick just ett mejl från min gamla lägenhetskompis i Buenos Aires, och rummet jag bodde i är ledigt, om någon är intresserad. Det är en lägenhet med tre sovrum, som man delar med Sol och Vero som är supertrevliga. Lägenheten ligger mittemellan stadsdelarna Boedo och Almagro, nära till tunnelbanan och bussar och hyran tror jag är runt 300-350 pesos inklusive räkningar och allt. (det är cirka 600-700 kronor).

Sluta sluta, man blir ju så fruktansvärt sugen! (nu gör jag som du gjorde, och kapar en tråd och skriver nåt helt off topic. hehe)

Mer om Sydamerika

Upplevelser

Inför resan

Äventyrsresor

Upptäck Iguassu
Få en kick med andra resande som inte är rädda att testa något nytt. Ni startar äventyret i Buenos Aires och sedan fortsätter resan till imponerande Iguassu-fallen därefter flyger ni till Sao Paolo och slutar festen i Rio.
$2649
Småvägar och högland i Peru
Upplev Perus högland utanför de vanliga områdena och se fantastiska bergslandskap och avlägsna städer få turister besöker. Res till Cusco genom lokala byar och möt kulturen i Peru. Klättra den legendariska Inkaleden till Machu Picchu.
$1444
Southern cross - Lima till Rio
Från Nazcalinjerna i Perus öken till stranden i Ipanema sträcker sig denna 45-dagars resa med stora möjligheter för äventyr. Denna resan erbjuder en mix av aktiviteter men även tid för över för att upptäcka på egen hand.
$5906

Artiklar om Sydamerika