Boende under karnevalen i Salvador!!

Vi bor pa ett otroligt bra hostel just nu i Salvador da Bahia, narmare bestamt i Barra precis vid stranden. Under karnevalen ar det fullbokat har men eftersom den svenska killen Micke som ager stallet ar sa schysst gick han ut och letade efter ett annat stalle dar vi skulle kunna bo! Den lagenheten har vi bokat in oss pa, tipsar alla som inte har hittat boende an! Det ligger 100 meter fran stranden med utsikt over karnevalsomradet. Det ar bara att leta efter tagen du vill folja och springa ner och hanga pa. Det ar 6 rum och kok och stadning ingar. 4-baddsrum kostar 500 reais totalt 7 natter. Dubbelrum kostar 1500-1800 reais. Det finns runt 7 platser kvar sa skynda dig!! Hor av dig till mig om du vill aven om det ar enklare att ta kontakt med Micke personligen pa vart hostel (71) 3264- 6379 eller hans mobil (71) 9208- 4343- mailen ar barra@salvadordabahia.net Kolla in hemsidan salvadordabahia.net Klicka vidare till Barra. Hoppas vi ses dar!

Mer om Sydamerika

Upplevelser

Inför resan

Äventyrsresor

Upptäck Iguassu
Få en kick med andra resande som inte är rädda att testa något nytt. Ni startar äventyret i Buenos Aires och sedan fortsätter resan till imponerande Iguassu-fallen därefter flyger ni till Sao Paolo och slutar festen i Rio.
$2649
Småvägar och högland i Peru
Upplev Perus högland utanför de vanliga områdena och se fantastiska bergslandskap och avlägsna städer få turister besöker. Res till Cusco genom lokala byar och möt kulturen i Peru. Klättra den legendariska Inkaleden till Machu Picchu.
$1444
Southern cross - Lima till Rio
Från Nazcalinjerna i Perus öken till stranden i Ipanema sträcker sig denna 45-dagars resa med stora möjligheter för äventyr. Denna resan erbjuder en mix av aktiviteter men även tid för över för att upptäcka på egen hand.
$5906

Artiklar om Sydamerika