Ecuador mars

Hej! Jag tänkte åka till Ecuador nu i mars, kring den 14. Har ansökt om ett volontär program med ELEP. Någon som har erfarenhet av dom??? Har tänkt att jag samtidigt ska ta en tur till Galapagos, om budgeten räcker. Någon som har tänkt spendera lite tid i Ecuador (Puerto Lopez) eller Galapagos under mars-april som har lust att mötas upp? /Malin

Mer om Sydamerika

Upplevelser

Inför resan

Äventyrsresor

Upptäck Iguassu
Få en kick med andra resande som inte är rädda att testa något nytt. Ni startar äventyret i Buenos Aires och sedan fortsätter resan till imponerande Iguassu-fallen därefter flyger ni till Sao Paolo och slutar festen i Rio.
$2649
Småvägar och högland i Peru
Upplev Perus högland utanför de vanliga områdena och se fantastiska bergslandskap och avlägsna städer få turister besöker. Res till Cusco genom lokala byar och möt kulturen i Peru. Klättra den legendariska Inkaleden till Machu Picchu.
$1444
Southern cross - Lima till Rio
Från Nazcalinjerna i Perus öken till stranden i Ipanema sträcker sig denna 45-dagars resa med stora möjligheter för äventyr. Denna resan erbjuder en mix av aktiviteter men även tid för över för att upptäcka på egen hand.
$5906

Artiklar om Sydamerika