visum bolivia

hej! nagon som vet om man måste söka visum om man ska borta längre än 3 månader i bolivia eller om man åker till migracionen och fixar det alltefterom??? tacksam för lite hjälp eller var man kan få infon om det kramar maria

när man kommer till bolivia från sverige så får man ett turistvisum som räcker i en månad och sen så förlänger man det i landet. de e vad jag hört i alla fall, men jag vet inte hur länge man kan förlänga det eller hur många gånger.

Pratade med bolivianska ambassaden i stockholm enligt dom kan man förlänga med tre månader och kan göra det typ ett år=) Så nu vet ni=) Och jag!

Mer om Sydamerika

Upplevelser

Inför resan

Äventyrsresor

Upptäck Iguassu
Få en kick med andra resande som inte är rädda att testa något nytt. Ni startar äventyret i Buenos Aires och sedan fortsätter resan till imponerande Iguassu-fallen därefter flyger ni till Sao Paolo och slutar festen i Rio.
$2649
Småvägar och högland i Peru
Upplev Perus högland utanför de vanliga områdena och se fantastiska bergslandskap och avlägsna städer få turister besöker. Res till Cusco genom lokala byar och möt kulturen i Peru. Klättra den legendariska Inkaleden till Machu Picchu.
$1444
Southern cross - Lima till Rio
Från Nazcalinjerna i Perus öken till stranden i Ipanema sträcker sig denna 45-dagars resa med stora möjligheter för äventyr. Denna resan erbjuder en mix av aktiviteter men även tid för över för att upptäcka på egen hand.
$5906

Artiklar om Sydamerika