Dykresekompis (januari 2008)?
Hej! Tänkte dra iväg ca 3-4v någon gång i början/mitten av januari. Vart är inte bestämt ännu... Målet med min resa är dykning, har än så länge bara OW men ska ta advanced på plats vart jag nu hamnar. Är inte ute efter en festresa (även om det gärna får förekomma till viss del), mer äventyr med dykning som fokus. Billigt ska landet vara, varmt och rätt klimat för den tiden på året. Nån som har liknande tankar och vill haka på? Tar också gärna emot tips på bra ställen. Endast dykt på västkusten i Thailand än så länge (runt koh lanta). Ja just det, är kille och 26år ung. :)
Hejsan. Har planer på att ta dykarcert i Thailand. Men då hade jag tänkt att åka runt mars/april. Men det passar kanske inte? Isf skulle jag åka till khao lak och dyka vid similian islands. Ha så gött!
Hej Hm... Men då börjar "förhoppningsvis" den fina våren i Sverige ju. vill helst åka när det är som värst här. Kan sträcka mig till mitten/slutet av februari. Mars kan jag i alla fall inte vara borta från jobbet tyvärr..