Indien Vintern 06
Landar i Delhi 21 November helt utan sälskap. Kommer att vara i Indien drygt 2 månader innan jag fortsätter vidare till Malaysia,Vietnam och Thailand. Någon med liknande planer eller som helt enkelt befinner sig i Indien kring 20:e november och vill sällskapa?
Har precis brytit upp fran min voluntargrupp.Har varit i indien i ca. 1 och en halv manad. Jag och Tva kompisar fran gruppen ska pa egna aventyr nu. Vi ska borja i Varnasi. Vet inte om jag ska sallskapa med dem hela tiden,beuror pa vem man traffar osv.. de ska nog hem vid 21. december, jag vet inte om jag ska hem da, resa vidare i indien eller resa vidare till natt annat land. Men jag ar oppen for forlsag och kasnke vara vagar mots.. Jag ska till varnasi nu som sagt om ca. en vecka sedan ta mig vesterut mot Rajasthan och sedan soderut langst vastkusten. Hor av dig. Vi kasnke kan motas upp om vi ar pa vag at samma hall. Gudbjorg
Hej!!! Flyger imorgon ner till Bangalore, ska stanna i tre månader är planen.. och sedan vidare till Singapore. Vore kul att träffas nånstans på vägen... Hör av dig!
jag ska ställa upp på detta arangeman rickshawrun.com/ efter det så åker jag till deli och vidare mot bombay, sen flyger jag hem den 22 jan